En iyi Kasko Hangisi?

Kasko sigortası kapsamına göre kazanın sadece trafikte gerçekleşiyor olması gerekmemektedir. Örneğin aracınızı kısa bir süreliğine yolun kenarına park ettiniz ve gittiniz. Bu esnada aracınıza zarar verenler veya arabası ile çarpıp kaçanlar olabilir. İşte bu durumda da zararların hepsini siz ödemezsiniz. Risk durumları ile ilgili kaskonun belli başlı teminatları vardır. Bu teminatlar standart olarak poliçenizde bulunur.

Bir de ek teminatlar vardır. Bu teminatları ise isteğiniz doğrultusunda ek prim ödeyerek poliçenize ekletmeniz mümkündür. Bu noktada sadece primlere odaklanmamak gerekir. Çünkü aylık ödeyeceğiniz küçük primler sayesinde büyük çaplı hasarları karşılamaktan kurtulmuş olursunuz. Bu durumda bir kasko ürününün “en iyi kasko sigortası” olarak nitelendirilebilmesi için aşağıdaki özelliklere sahip olması son derece önemlidir.

en iyi kasko sigortası en ucuz ya da en pahalı olan değildir. Gerçekten sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor olması önemlidir. Yani satın aldığınız teminatlar yetersizse veya çok sık yaşanan bir riski kapsamıyorsa hasar durumunda poliçenizin size bir faydası olmaz ve siz yine ödemeyi tek başınıza üstlenmek durumunda kalırsınız. Dolayısı ile teminatları detaylı bir şekilde incelemeli ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teminatları içerdiğinden emin olmalısınız.

Kasko poliçesinin genel ve özel şartlarını mutlaka incelemelisiniz. Çünkü bu şartlar sigortalı ve sigortacının yükümlülüklerini belirtmektedir. Bu detayları atlamanız risk durumunda büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir.

Hasar durumunda anlaşmalı servislerin çeşitliliği ve yakınlığı büyük önem taşımaktadır. Dolayısı ile kasko poliçesi satın alacağınız şirketin anlaşmalı servisleri hakkında ayrıntılı bilgi almanız son derece önemlidir.